Македонци уапсени во Грција со 10 кила марихуана

Share Button

Грчката полиција пред неколку дена уапси тројца македонски граѓани (на возраст од 20, 39 и 46 години) кои на преминот Евзони се обиделе да прокриумчарат марихуана, јавуваат грчките медиуми.
Македонци уапсени во Грција со 10 кила марихуана

Во такси возило полицијата пронашла 21 пакување со марихуана кои вкупно тежеле  9,828 килограми, сместени во куфер ставен во багажник. Дрогата била одземена, како и возилото и три мобилни телефони. Против уапсените лица обвинителството од Кукуш ќе поднесе соодветно обвинение.

уредник

Related Posts

16 годишно девојче од Скопје исчезна

Коментарите се исклучени на 16 годишно девојче од Скопје исчезна

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Коментарите се исклучени на Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Коментарите се исклучени на Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Коментарите се исклучени на Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Коментарите се исклучени на Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Create AccountLog In Your Account