Откриени 14 мигранти во автомобил кај Удово

Share Button

Четиринаесет мигранти од Пакистан биле откриени во автомобил кај село Удово.

Според информациите на МВР, вчера изутрина на бензинска пумпа кај село Удово полициски службеници пронашле автомобил „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки, а во него имало 14 мигранти од Пакистан, без возач.

Лицата биле предадени во Прифатниот центар за странци – Скопје за понатамошна постапка.

Инаку, на возилото имало регистарски таблички од товарно возило „застава“. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од МВР

 

уредник

Related Posts

Тепачка во подрумот на Владата

Коментарите се исклучени на Тепачка во подрумот на Владата

ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“

Коментарите се исклучени на ГДУ:Ајде да видиме дека ова навистина може да биде „Едно општетсво за сите“

Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Пред Собранието на Р.Македонија се протестира против промена на името и законот за двојазичност!

Коментарите се исклучени на Пред Собранието на Р.Македонија се протестира против промена на името и законот за двојазичност!

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Create AccountLog In Your Account