Откриени 14 мигранти во автомобил кај Удово

Share Button

Четиринаесет мигранти од Пакистан биле откриени во автомобил кај село Удово.

Според информациите на МВР, вчера изутрина на бензинска пумпа кај село Удово полициски службеници пронашле автомобил „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки, а во него имало 14 мигранти од Пакистан, без возач.

Лицата биле предадени во Прифатниот центар за странци – Скопје за понатамошна постапка.

Инаку, на возилото имало регистарски таблички од товарно возило „застава“. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од МВР

 

уредник

Related Posts

Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Коментарите се исклучени на Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

Коментарите се исклучени на Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Коментарите се исклучени на На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Коментарите се исклучени на Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Create AccountLog In Your Account