Британец неовластено влегол во касарната „Илинден“

Share Button

Британски државјанин е приведен вчера попладне поради неовластено движење во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје, соопшти МВР.

По приведувањето од воената полиција, утврдено е дека се работи за К.Р.Џ.(30) од Њукасл, Велика Британија.

Тој е осомничен за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени средства“.

уредник

Related Posts

Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Коментарите се исклучени на Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Create AccountLog In Your Account