Од јануари за 10% повисоки плати за припадниците на АРМ

Share Button

Зголемување на платата за 10% за сите припадници во армискиот состав, најави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Средствата за оваа намена биле предвидени во буџетот за 2018, потврди и министерот за финансии, Драган Тевдовски, кој заедно со Шекеринска денес беше во посета на штипската касарна „Јане Сандански“.

 

Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

уредник

Related Posts

Пред Собранието на Р.Македонија се протестира против промена на името и законот за двојазичност!

Коментарите се исклучени на Пред Собранието на Р.Македонија се протестира против промена на името и законот за двојазичност!

Create AccountLog In Your Account