Охриѓанец ја натепал поранешната сопруга со стап

Share Button

Шеесет и четиригодишен охриѓанец ја натепал поранешната сопруга со стап.

Според информациите на СВР Охрид, Л.И. (64) од село Шипокно, на 19 овој месец во 17 часот отишол во дворот од семејната куќа каде што била неговата поранешна сопруга. Тој најнапред ѝ упатил низа навредливи зборови и закани, а потоа физички ја нападнал удирајќи ја со стап по целото тело.

Жената била пренесена во Општата болница во Охрид, каде што ѝ била укажана лекарска помош.

Против напаѓачот полицијата поднесе кривична пријава поради сомнение за сторено казнено дело телесна повреда.

уредник

Related Posts

Лишен од слобода скопјанецот кој го претепа своето 2-годишно дете,МВР му поднесе кривична

Коментарите се исклучени на Лишен од слобода скопјанецот кој го претепа своето 2-годишно дете,МВР му поднесе кривична

Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Коментарите се исклучени на Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Коментарите се исклучени на Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Коментарите се исклучени на На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Коментарите се исклучени на Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

Коментарите се исклучени на Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Коментарите се исклучени на Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Create AccountLog In Your Account