Фејсбук се сруши во Европа, проблеми и кај нас

Share Button

Корисниците на социјалната мрежа Фејсбук во Европа се пожалија дека денес не можат да пристапат до нивните сметки околу 18 часот.

Фејсбук се сруши во Европа, проблеми и кај нас

Има проблеми и во декстоп верзијата, но и во мобилната апликација. Сопствениците на страници исто така неможеа да пристап до нив ниту да постираат нова содржина.

На сајтот „Down detector“ на кој корисниците се обраќаат кога имаат проблеми со пристап до одреден сајт, се поднесени над 3.000 сигнали.
Корисниците гледаат бела страница и немаат пристап до најпопуларната и најпосетена социјална мрежа. Сличен беше проблемот и со Инстаграм, мрежа која исто така е во сопственост на Марк Зукерберг.

уредник

Related Posts

Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

Коментарите се исклучени на Македонија нема да добие датум за преговори оваа година!Можно е условно отворање на преговори во јуни 2019

Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Коментарите се исклучени на Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Протестот пред Собранието продолжува

Коментарите се исклучени на Протестот пред Собранието продолжува

Вартоломеј: Само Вселенската патријаршија е мајка црква

Коментарите се исклучени на Вартоломеј: Само Вселенската патријаршија е мајка црква

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Create AccountLog In Your Account