Земјотрес од 4,3 степени во околината на Битола

Share Button

Земјотрес од 4,3 степени бил регистриран денес од Сеизмолошките обсерватории на три километри оддалеченост северно од Битола.

Земјотресот бил во длабочина од два километри и се случил утрово во 9 часот и 55 минути.

Земјотрес од 4,3 степени во околината на Битола

уредник

Related Posts

Времето денес сончево со локална облачност

Коментарите се исклучени на Времето денес сончево со локална облачност

НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Коментарите се исклучени на НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Create AccountLog In Your Account