Нов земјотрес почувствуван во Битола

Share Button

Во Битола почувствуван е нов земјотрес во 14:37 часот со јачина од 3,6 степени.

Епицентарот на земјотресот е регистриран во Грција на 20 километри јужно од Битола, во близина на македонско-грчката граница.

Ова е втор земјотрес денеска кој е почуствуван во Битола, претходниот беше во 11:55 часот кој беше со јачина од 4,3 степени кој беше почуствува и во Охрид и Ресен.

уредник

Related Posts

ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Коментарите се исклучени на ЈКП Водовод од Битола објави на својата фејсбук страница фотографии од новата опрема за инсталирање на цевководи

Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Коментарите се исклучени на Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Авионот полета спијте сега мирно

Коментарите се исклучени на Авионот полета спијте сега мирно

Од полноќ ново поскапување на горивата

Коментарите се исклучени на Од полноќ ново поскапување на горивата

Create AccountLog In Your Account