Пожар кај Плетвар горат шумите , не ги гасне никој

Share Button

Голем пожар попладнево може да се забележи во околината на Плетвар.

Гори шума, но нема никој да го гасне огнот.

Иститот потег кај Плетвар беше зафатен со оган и во текот на летните горештини.

Горат шумите кај Плетвар

уредник

Related Posts

Од УХМР најавуваат дека утре почнувајќи од пладне ќе има врнежи од дожд

Коментарите се исклучени на Од УХМР најавуваат дека утре почнувајќи од пладне ќе има врнежи од дожд

Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Коментарите се исклучени на Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Претседателот Иванов не го потпиша Законот за ратификација на Договорот со Грција

Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов не го потпиша Законот за ратификација на Договорот со Грција

Иванов:Нема да потпишам Указ за прогласување на закон кој е донесен на насилен начин

Коментарите се исклучени на Иванов:Нема да потпишам Указ за прогласување на закон кој е донесен на насилен начин

Create AccountLog In Your Account