По два часа распит, Нинџа си замина од полициската станица Автокоманда

Share Button

По два часа распит во полициската станица Автокоманда, Александар Василевски – Нинџа е пуштен.

Во изјава за ТВ 24 тој вели дека бил случајно сопрен на улица додека се возел со својот пријател, Блаже Петровски, вработен во Шестата управа и вели дека го претресувале „Алфи“ и му барале лична карта, го проверувале дали има нешто недозволено.

Потоа бил качен во посебно полициско возило, однесен во полициска станица, а што се случило со Петровски не знае.

Како што објави НОВА претходно, Нинџа и Петровски, кој беше суспендиран поради настаните на 27 април во Собрание, беа приведени попладнево и однесени во станицата во Автокоманда.

Петровски носел приватен револвер, наполнет со муниција, што е спротивно на законот. Запрени се со возило Мерцедес кај Основното училиште “Стив Наумов” во Автокоманда. Полицијата му го одзела службеното оружје на Петровски.

уредник

Related Posts

Утре повисоки дневни температури

Коментарите се исклучени на Утре повисоки дневни температури

Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Коментарите се исклучени на Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Create AccountLog In Your Account