Прекршување на изборен молк во општина Новаци

Share Button

Лица ангажирани од фирмата „Стентон“ денеска во с.Далбеговци-општина Новаци,лица, изведувале асфалтирање на улица, дознава Макфакс.

Прекршување на изборен молк во општина Новаци

Според правилата на денот на изборниот молк е забрането да се вршат општински изведби. Истото се смета за промоција на актуелното раководство на општината и со тоа е прекршен изборниот молк.

уредник

Related Posts

ГДУ БИТОЛА: БУКЕТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА ,ЗАСАДЕН ВО ДУПКА НА УЛИЦА

Коментарите се исклучени на ГДУ БИТОЛА: БУКЕТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА ,ЗАСАДЕН ВО ДУПКА НА УЛИЦА

Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

Коментарите се исклучени на Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка

Коментарите се исклучени на Aктерот Владо Јовановски по повеќе од два месеца излегува од притворот во Шутка

Create AccountLog In Your Account