Затвореник почина на скопските Клиники

Share Button

Во 10 часот и 14 минути синоќа во Клинички Центар „Мајка Тереза“, поточно на  Клиниката за Неврологија, починало осуденото лице С.С.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

уредник

Related Posts

Продолжуваат повиците за протести против Законот за јазиците

Коментарите се исклучени на Продолжуваат повиците за протести против Законот за јазиците

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

Коментарите се исклучени на Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања

Во Битола се “погреба, Северна Македонија”

Коментарите се исклучени на Во Битола се “погреба, Северна Македонија”

Create AccountLog In Your Account