Пријавил во СВР Битола, Могилчанец со 1000 денари сакал да го придобие да гласа за кандидат за градоначалник

Пријавил во СВР Битола, Могилчанец со 1000 денари сакал да го придобие да гласа за кандидат за градоначалник

Share Button

На 14.10.2017 година во 21.00 часот во Секторот за внатрешни работи Битола Г.А.(24) пријавил дека на 14.10.2017 година во 20.00 часот во неговиот дом во с. Мусинци Б.Р. од с. Могила му дал 1000 денари со намера да го придобие како да го врши избирачкото право, односно како да гласа за кандидат за градоначалник. Од страна на полициски службеник лицата се повикани, извршен е разговор и од Г.А. со потврда е одземена една банкнота во апоен од 1000 денари. За настанот е информиран јавен обвинител.- информира МВР

уредник

Related Posts

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Коментарите се исклучени на Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Коментарите се исклучени на Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Известување од манастирот Св. Спас , с. Црнобуки упатено до јавноста во врска со написите на некои портали

Коментарите се исклучени на Известување од манастирот Св. Спас , с. Црнобуки упатено до јавноста во врска со написите на некои портали

СВР Битола поднесе известување против битолчанец овластен проценител на имот

Коментарите се исклучени на СВР Битола поднесе известување против битолчанец овластен проценител на имот

Create AccountLog In Your Account