Трагедија во Битолско загина тракторист

Share Button

На 14.10.2017 година во 15,15 часот во ПО-Новаци, пријавено е дека дошло до несреќен случај во кој Ј.П.(69) од с.Живојно, при вршење земјоделски работи со трактор „Тафе 42“, на кој била приклучена сеалка, во еден момент се симнал од тракторот со цел да изврши дотур на семенски материјал, но поради стрмен терен тракторот почнал сам да се движи. Ј.П. се обидел да го сопре, но не успеал, по што паднал и најверојатно тркалото од тракторот или сеалката поминало врз него. Ј.П. во свесна состојба преку мобилен телефон повикал помош, по што е однесен во Клиничка болница Битола, каде му се констатирани тешки телесни повреди. Истиот ден во 21,45 часот, од здобиените повреди Ј.П. починал. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Image result for тракторист загина

уредник

Related Posts

Дац се обрати до јавноста, тврди дека имал испиено само една чашка алкохол

Коментарите се исклучени на Дац се обрати до јавноста, тврди дека имал испиено само една чашка алкохол

Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

Коментарите се исклучени на Реакција на МТСП во врска со 13 годишното девојче штитеничка на ЈУ Завод за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје

Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Create AccountLog In Your Account