Ден: д.м.г

Светиот крст на Манастирот Благовештение на Пресвета Богородица-Пречиста – Кичево, столб на Православната вера

Share Button

“Голема толпа народ одеше по Него и Тој ги исцелуваше болните

Share Button

445.000 граѓани на Македонија буквално не знаат што ќе јадат утре

Share Button

Заев најави наставна програма на босански јазик во основните училишта

Share Button

Обвинителството го истражува случајот со поткуп на гласачи во Битола

Share Button

Се запалила котларницата во хотелот „Епинал“ во Битола

Share Button

Убиство во обид во поштата во Тетово: Нервозен клиент нападнал со нож вработена, контролор и таксист

Share Button

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ќ.Н. (57) од Тетово поради постоење основи на сомнение

Се товари службеник од Битола дека пренел куќа во државна сопственост на име на радовишанец

Share Button

Прекин на сообраќајот до Прилеп преку Плетвар

Share Button

Сообраќајот кон Прилеп преку Плетвар е блокиран поради протест. Како што информираат од АМСМ, граѓани