Прекин на сообраќајот до Прилеп преку Плетвар

Share Button

Сообраќајот кон Прилеп преку Плетвар е блокиран поради протест. Како што информираат од АМСМ, граѓани на патот не дозволуваат возилата да се движат.

„Во 10:50ч. влезот од Плетвар за Прилеп, кај бензинската пумпа „Лукоил“ е во прекин за сообраќај поради јавен собир.“ – стои во соопштението на АМСМ

уредник

Related Posts

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Бугарија се двоуми: Дали „Северна Македонија“ носи територијални претензии !?

Коментарите се исклучени на Бугарија се двоуми: Дали „Северна Македонија“ носи територијални претензии !?

Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Коментарите се исклучени на Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Create AccountLog In Your Account