Мајка монструм од Охрид се изживувала со синот – завршил во болница

Share Button

Мајка од Охрид се изживувала со синот па заработи кривична. Се работи за 56-годишната Ф.Ѓ. која во семејната куќа го вознемирувала, го заклучувала и не му дозволувала слободно движење низ заедничките семејни простории на нејзиниот син, 34-годишниот В.Ѓ

Таа му упатувала сериозни закани и ја загрозувала неговата сигурност со што му предизвикала чувство на страв и несигурност,  го малтретирала и му упатувала низа навредливи и заканителни зборови, информираат од СВР Охрид.

 

Поради тоа, на сега оштетениот В.Ѓ. значително му се влошила здравствената состојба и често барал  лекарска помош во Општа болница Охрид.

уредник

Related Posts

Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

Коментарите се исклучени на Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Коментарите се исклучени на МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

Коментарите се исклучени на Силувано 11 годишно девојче од старец во Охрид, вечерва тој е приведен

По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

Коментарите се исклучени на По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Create AccountLog In Your Account