Ужас во Скопје: Брат силувал сестра

Вистински хорор ја потресе Македонија кога вчера во 13 часот и 30 минути во полициска станица, 26-годишната П.Н. од едно село во скопско, пријавила дека околу пладне на 16 месецов, ја силувал брат и.

Полицијата информира дека додека таа била сама во куќата, одзади и пришол нејзиниот брат, 27-годишниот Р.Н. и со рака и ја затворил устата, ја соблекол и ја силувал. После тоа и се заканил дека ќе ја убие ако каже на некого.

Во вечерните часови настанало расправија помеѓу неа, брат и и нивната мајка. По расправијата брат и физички ја нападнал, а потоа земал нож и и нанел расекотина на прстите од раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Напишете коментар