Фиат Пунто се заби во автобус кај Струмица – има повредени

Share Button

Сообраќајна несреќа се случила вчера  во 07:30 часот на регионалниот пат Валандово – Струмица,  на влезот во с.Раброво, незгодата се случила  помеѓу патничко возило „Фиат Пунто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Л.М. (35) од Струмица и автобус „Мерцедес Спринтер“ со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од Т.Б.(59) од с.Пирава, валандовско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Л.М., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Медицински центар Струмица и бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станицаВаландово.

уредник

Related Posts

Тепачка во полициска станица му го одзел пиштолот на полицаецот

Коментарите се исклучени на Тепачка во полициска станица му го одзел пиштолот на полицаецот

Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Коментарите се исклучени на Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Приведен дилер на хероин во Битола

Коментарите се исклучени на Приведен дилер на хероин во Битола

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Коментарите се исклучени на В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Коментарите се исклучени на Поради снег забрана за тешки товарни возила на Стража

Состојбата по врнежите од дожд

Коментарите се исклучени на Состојбата по врнежите од дожд

Create AccountLog In Your Account