Ја нападнале и врзале со селотејп: Хорор кражба во Прилеп

Share Button

Синоќа во Прилеп, во 4 часот по полноќ била пријавена стравична кражба на улица „Борка Талески“, во домот на 49-годишната И.Ј. соопштува полицијата.

Имено, две непознати маскирани лица влегле во куќата со нож и физички ја нападнале И.Ј., по што ја врзале со селотејп трака. Тие украле златен накит и избегале од местото.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на сторителите

уредник

Related Posts

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Коментарите се исклучени на МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Коментарите се исклучени на Скинал страница од пасошот и залепил друга, мислел така ќе помине граничен премин

Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Коментарите се исклучени на Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје

Коментарите се исклучени на Полициска акција во Куманово – пронајден цел арсенал оружје

Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Коментарите се исклучени на Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Create AccountLog In Your Account