Спремете си подебела облека: Пристигнува снег и дожд во Македонија

Share Button

Сончево и топло време со температура до 27 степени ќе се задржи и утре, а од понеделник ќе има заладување, облачно време со дожд и снег, најавува УХМР.


Во понеделник попладне на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ноќта кон вторник ќе почне да дува засилен северен ветер кој во наредните денови ќе предизвика опаѓање на дневните температури, така што на повисоките планини на север врнежите ќе поминуваат во снег.

[R-slider id=”1″]

уредник

Related Posts

Реакција на ТВ 24 за 5-те терестријални телевизии кои се обидоа да ја наклеветат Телевизија 24

Коментарите се исклучени на Реакција на ТВ 24 за 5-те терестријални телевизии кои се обидоа да ја наклеветат Телевизија 24

Ирена Ристиќ: Тунтев НЕМА автомобил! Како направи 3.843€ патни трошоци за 4 месеци?!!!

Коментарите се исклучени на Ирена Ристиќ: Тунтев НЕМА автомобил! Како направи 3.843€ патни трошоци за 4 месеци?!!!

Викендов, летно сметање на времето

Коментарите се исклучени на Викендов, летно сметање на времето

МТСП: Инспекцијата утврди прекршувања на законот од страна на Центарот за социјална работа , следуваат прекршочни и кривични пријави

Коментарите се исклучени на МТСП: Инспекцијата утврди прекршувања на законот од страна на Центарот за социјална работа , следуваат прекршочни и кривични пријави

Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Коментарите се исклучени на Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Create AccountLog In Your Account