Малолетници пронашле рачна бомба во Гази Баба

Share Button

Малолетници пронашле рачна бомба на ул. Ордан Чопела во скопската општина Гази Баба.

Како што соопшти МВР, настанот вчера во 14:05 часот во Единицата за информации и команда Скопје, го пријавил Х.С.

На местото на настанот излегла екипа од Одделот за антитеротизам која ја подигнала рачната бомба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

уредник

Related Posts

Соопштение на ЦИВИЛ:ТВРДОКОРНИТЕ ШИРАТ ГОВОР НА ОМРАЗА И ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА И СЛОБОДИ

Коментарите се исклучени на Соопштение на ЦИВИЛ:ТВРДОКОРНИТЕ ШИРАТ ГОВОР НА ОМРАЗА И ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА И СЛОБОДИ

Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство

Коментарите се исклучени на Народниот правобранител: Надлежните да преземат мерки и да обезбедат училишта без насилство

Kekeновски до Заев:АХ ЗОРАНЕ БРЕ ЗАЕВ, ШТО (какво) НАПРАВИ?

Коментарите се исклучени на Kekeновски до Заев:АХ ЗОРАНЕ БРЕ ЗАЕВ, ШТО (какво) НАПРАВИ?

Пожар во Министерството за правда

Коментарите се исклучени на Пожар во Министерството за правда

Продолжуваат протестите – за денес најавен голем, сенароден собир

Коментарите се исклучени на Продолжуваат протестите – за денес најавен голем, сенароден собир

Create AccountLog In Your Account