Невреме се приближува кон Штип

Share Button

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Во другите подрачја е облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта, особено во источните делови. Ќе дува и засилен северен ветер, на места и над 70км/ч.

уредник

Related Posts

Појава на свлечиште во село Долно Косоврасти

Коментарите се исклучени на Појава на свлечиште во село Долно Косоврасти

Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

Коментарите се исклучени на Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

Create AccountLog In Your Account