Детали за трагедијата во која загина 18- годишна битолчанка

Share Button

Детали за трагедијата во која загина 18-годипна битолчанка. Според информациите на МВР, на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај село Тополчани, вчера околу 11 часот се случила сообраќајна незгода во која О.М.К. (38) од Битола, управувајќи патничко возило „Фиат Браво“ со битолски регистарски ознаки, поради неприлагодена брзина кон условите и состојбата на патот, изгубила контрола над возилото и излетала од патот.

Возилото неколку пати се превртело, а совозачот Ј.К. (18) испаднала од возилото и починала на местото на настанот. Екипа на Итната медицинска помош констатирала смрт. О.М.К. била пренесена во Медицински центар Битола каде не и биле констатирани повреди. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Прилеп.

уредник

Related Posts

Уапсен педофил во Битола

Коментарите се исклучени на Уапсен педофил во Битола

Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Коментарите се исклучени на Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Create AccountLog In Your Account