Снегот целосно ја парализираше Србија – екипите на терен го расчистуваат просторот

Share Button

Сообраќајот на државниот пат „2А број 197“ во Србија е целосно стопиран поради снег, велат од Јавното претпријатие „Патишта Србија“.

Според нивните проценки, се очекува сообраќајот да се нормализира во текот на денот. Ова не е единствен пат на кој имаотежнатост во сообраќајот поради снегот, затоа што граѓаните од целата земја бараат помош од итните екипи.

Kopaonik

Снежна прекрива веќе има и низ целиот Балкан, како и во нашата земја на повисоките предели.

Од Јавното претпријатие „Патишта Србија“ наведуваат дека екипите се на терен и работат на расчистување на снегот.

уредник

Related Posts

Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Коментарите се исклучени на Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Коментарите се исклучени на Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Коментарите се исклучени на Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Во Струмица на улица…”си работат”

Коментарите се исклучени на Во Струмица на улица…”си работат”

Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Коментарите се исклучени на Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Create AccountLog In Your Account