Од понеделник снег во Македонија!

Суво и значително потопло време преку денот, најавува за утре и за петок Управата за хидрометеоролошки работи.

Ново значително заладување проследено со засилен северен ветер и локален дожд ќе има во сабота.

Во недела ќе има преодно стабилизирање, а од понеделник повторно се очекува заладување со засилен ветер и врнежи од дожд и снег.

Напишете коментар