Прилепчанец пукал со пиштол на прослава во манастир

Share Button

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против маж од селото крушевица кој пукал со пиштол на прослава во манастир.

Се работи за 56-годишниот К.М. кој испукал пет куршуми во воздух.

Настанот се случил на 20 јули во дворот на манастирот „Света Недела“ во селото, каде се прославувал верскиот празник Света Недела.

уредник

Related Posts

Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Коментарите се исклучени на Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Коментарите се исклучени на Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Коментарите се исклучени на Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Create AccountLog In Your Account