Беше баран со потерница, Алфите го чекаа во заседа во Долно Свиларе и го уапсија

Share Button

Вчера од полициски службеници од единицата “алфа“, било пријавено дека околу 20.45 часот на влез во с.Долно Свиларе-Скопје забележале возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ш.Л.(36) од истото село (за кого имало централна потерница), при што полициските службеници вклучиле светлосни уреди со цел да го запрат. Ш.Л. иако најпрво застанал, повторно го стартувал возилото движејќи се наназад и удрил во возило (сопственост на МВР на РМ) кое било паркирано зад него.

Полициските службеници биле надвор од возилото и не се повредени.

Ш.Л. е приведен во Полициска станица -Ѓорче Петров за понатамошна постапка.

уредник

Related Posts

МТСП ќе поднесе кривична пријава против 11 лица од надлежните установи во врска со случајот Р.И.

Коментарите се исклучени на МТСП ќе поднесе кривична пријава против 11 лица од надлежните установи во врска со случајот Р.И.

Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Коментарите се исклучени на Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

ФОТО: Гори депонијата „Мегленци“, можни се огромни штети

Коментарите се исклучени на ФОТО: Гори депонијата „Мегленци“, можни се огромни штети

Во Охридско езеро кај Љубаништа пронајдено безживотно женско тело

Коментарите се исклучени на Во Охридско езеро кај Љубаништа пронајдено безживотно женско тело

Create AccountLog In Your Account