Ловџии од Кратово уловиле дива свиња тешко 250 килограми

Share Button

Дива свиња од најмалку 250 килограми уловија деновиве ловџиите Бобан од Димонце и Мики од Сув Ора, објави порталот Аберџија.ком.

Според порталот, ловџиите својот богат плен го уловиле меѓу селата Димонце и Бељаковце.

уредник

Related Posts

ВМРО ДПМНЕ ОБВИНУВА, СДСМ СЕ БРАНИ: Фризерката на Кирацовски ги скара партиите

Коментарите се исклучени на ВМРО ДПМНЕ ОБВИНУВА, СДСМ СЕ БРАНИ: Фризерката на Кирацовски ги скара партиите

Create AccountLog In Your Account