Прилепчанец претепан поради неплатен долг

Share Button

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 32-годишниот Д.Х.К. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

Тој во населбата „Точила“ во Прилеп, Т.Б. бил пресретнат од возило „БМВ“ во коешто бил пријавениот и уште едно лице, при што после вербална расправија, околу наводен долг, пријавениот го удрил со тупаница, му ги зел клучевите од возилото, и му се заканил дека треба нему и на совозачот од возилото да им дава по 50 евра за секој ден неплатен долг.

уредник

Related Posts

Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Коментарите се исклучени на Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Коментарите се исклучени на ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Цела Македонија се крева на нозе, голем протестен марш во Битола

Коментарите се исклучени на Цела Македонија се крева на нозе, голем протестен марш во Битола

Create AccountLog In Your Account