Измамник на лажна страница на Министерство за здравство продава кремови

Share Button

Министерството за здравство информира дека се лажни информациите на следната веб страница:   http://health365.services/go/click.php?key=m8jqrblwr8y07sxam2h7

Станува збор за злоупотреба на логото, како и името на докторот наведен во рекламата. Министерството за здравство во соработка со ДСЗИ веќе презема активности за идентификување на изворот и уште еднаш напоменуваме дека не станува збор за официјална веб-страница на Министерството.

Исто така, за оваа злоупотреба е информирано и Министерството за внатрешни работи, велат од Министерството за здравство.

Извор: Макфакс

 

уредник

Related Posts

Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Коментарите се исклучени на Горивата поевтинуваат за 2,5 денари по литар

Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Коментарите се исклучени на Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Рашковски и Алаѓозовски заминуваат од Владата – Десковска и Николовски од образование и земјоделство

Коментарите се исклучени на Рашковски и Алаѓозовски заминуваат од Владата – Десковска и Николовски од образование и земјоделство

СЕ СРУШИ МОСТ ВО ПРИЛЕПСКО: 200 луѓе заглавени!

Коментарите се исклучени на СЕ СРУШИ МОСТ ВО ПРИЛЕПСКО: 200 луѓе заглавени!

Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Коментарите се исклучени на Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Латас повторно не се појави на суд

Коментарите се исклучени на Латас повторно не се појави на суд

Create AccountLog In Your Account