Битолчанка отишла да извади пари од банкомат – ја нападнале и ограбиле

Share Button

Во текот на вчерашниот ден во 09 часот и 30 минути било пријавено дека во Битола на вториот кат од Новиот пазар, непознат сторител извршил разбојништво над 41-годишната Д.Ѓ. од Битола.

Полицијата информира дека додека жената вадела пари од банкомат, насилникот и пришол од зад грб, ја турнал и од рака и го грабнал паричникот во кој имало 5.000 денари.

Сторителот ги одзел парите, по што паричникот го фрлил и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Поврзана слика

уредник

Related Posts

Кирацовски се пофали со две интервјуа

Коментарите се исклучени на Кирацовски се пофали со две интервјуа

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Раното откривање на ракот на кожата клучни за намалување на смртноста

Коментарите се исклучени на Раното откривање на ракот на кожата клучни за намалување на смртноста

Еве кој си го сака градот, викенд е ама тој е на терен.Ова е градоначалник!

Коментарите се исклучени на Еве кој си го сака градот, викенд е ама тој е на терен.Ова е градоначалник!

Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

Коментарите се исклучени на Се менува законот: Царината ќе може да ни ги блокира сметките

Create AccountLog In Your Account