Полицијата фатила активисти како делат прехранбени производи во Могила

Share Button

Од невладината организација „Цивил“ известуваат дека пред избирачкото место 0193 во село Радобор, Општина Могила, полицијата запрела возило и при проверката во багажниот простор пронашла прехранбени продукти и шишиња со масло за јадење.

Полицијата фатила активисти како делат прехранбени производи во Могила

„Активистите на еден кандидат за градоначалник на Општина Могила, по разговорот со полицијата, биле пуштени да си заминат со предупредување повеќе да не се движат низ општината и да не им делат прехранбени продукти на жителите“, јавува набљудувачот на „Цивил“.

уредник

Related Posts

Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Коментарите се исклучени на Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Коментарите се исклучени на Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Коментарите се исклучени на Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Ременски: Зад протестот стои ОК на ВМРО-ДПМНЕ, ќе поднесам кривична пријава

Коментарите се исклучени на Ременски: Зад протестот стои ОК на ВМРО-ДПМНЕ, ќе поднесам кривична пријава

Create AccountLog In Your Account