Трагедија: Младо момче загина во сообраќајка кај Градско

Share Button

Младо момче загина во сообраќајка на автопатот Градско-Велес.

На 29.10.2017 година во 04:00 часот на автопатот Градско-Велес, на околу 500 метри после наплатната станица Градско, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки управувано од Л.И.(26), изгубило контрола на движење, преминало на левата страна на коловозот и се превртело.

Во возилото како сопатници биле лицата Е.Е.(24) од Гостивар, кој починал на место на настанот, додека А.О.(20) од Гостивар и едно непознато

уредник

Related Posts

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Коментарите се исклучени на Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Create AccountLog In Your Account