Во „алфа ромео“ возел 10 мигранти, побегнал кога дошла полицијата

Share Button

РЦ за ГР- Исток поднесе  кривична  пријава    против    Е.М. (21) од с.Радање, Карбинци поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „криумчарење  на  мигранти“.

На  11. минатиот месец, после два обиди за запирање на возило „Алфа Ромео“ од страна на сообраќајна патрола,  возилото  застанало кај фабриката  за гуми,  во близина на стрелиштетото  кај с. Пенуш- штипско,  при што, од возилото излегле  девет лица,  коишто почнале да бегаат.

Полициските службеници успеале да  фатат осум лица (пакистански државјани), додека возачот избегал.

По превземаени мерки бил утврден идентитетот на осомничениот.

уредник

Related Posts

И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Коментарите се исклучени на И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Се очекува патот да биде прооден околу полноќ од лавината што го блокираше кај Дебар-Маврови Анови

Коментарите се исклучени на Се очекува патот да биде прооден околу полноќ од лавината што го блокираше кај Дебар-Маврови Анови

Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Коментарите се исклучени на Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА

Коментарите се исклучени на АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА

Create AccountLog In Your Account