Од утре заладување, в среда минус шест степени

Share Button

Од утре во Македонија времето ќе биде претежно сончево и студено со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата, соопшти Управата за Хидрометеоролошки работи.

Најстудено ќе биде во среда кога утринската температура ќе се спушти до минус шест степени.

Од УХМР за во петок најавуват умерено наоблачување. Утринските температури ќе бидат малку повисоки и ќе се искачат до пет степени.

За време на викендот минималната утринска температура ќе изнесува минус три, а максималната дневна температура ќе достигне 20 степени

уредник

Related Posts

Утре повисоки дневни температури

Коментарите се исклучени на Утре повисоки дневни температури

Кривична пријава и притвор за советникот на градоначалникот на Шуто Оризари

Коментарите се исклучени на Кривична пријава и притвор за советникот на градоначалникот на Шуто Оризари

Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Коментарите се исклучени на Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Коментарите се исклучени на Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Create AccountLog In Your Account