Од утре заладување, в среда минус шест степени

Share Button

Од утре во Македонија времето ќе биде претежно сончево и студено со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата, соопшти Управата за Хидрометеоролошки работи.

Најстудено ќе биде во среда кога утринската температура ќе се спушти до минус шест степени.

Од УХМР за во петок најавуват умерено наоблачување. Утринските температури ќе бидат малку повисоки и ќе се искачат до пет степени.

За време на викендот минималната утринска температура ќе изнесува минус три, а максималната дневна температура ќе достигне 20 степени

уредник

Related Posts

Малата штитеничка од „25 Мај“ ја продавале за цена од по 700 денари

Коментарите се исклучени на Малата штитеничка од „25 Мај“ ја продавале за цена од по 700 денари

Кој што сака тоа си прави? Кај фонтаната фали прскалка

Коментарите се исклучени на Кој што сака тоа си прави? Кај фонтаната фали прскалка

Утре протест на Млади за Македонија! МВР со апел за воздржување од насилство за време на протестот

Коментарите се исклучени на Утре протест на Млади за Македонија! МВР со апел за воздржување од насилство за време на протестот

Create AccountLog In Your Account