Тешка сообраќајка помеѓу прилепски автобус и автомобил кај Македонски Брод: Маж се бори за живот на скопските клиники

Share Button

На патот Македонски Брод – Кичево вчера утрото се случило сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и автобус, пренесува порталот Прес24

Од полиција соопштиле дека околу 08 часот и 30 минути на регионалниот пат Македонски Брод–Кичево, на место викано „Ижички Анови“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Волксваген Каравеле“ со кичевски регистарски ознаки управувано од 49- годишниот С.З од Кичево, и автобус „Сетра С315“ со прилепски регистарски ознаки управуван од 53- годишниот Р.Д од село Дебреште, прилепско.

По незгодата, С.З. со возило на Итна медицинска помош е префрлен во Јавна здравствена установа Македонски Брод од каде е препратен во Јавна здравствена установа Прилеп каде што му се констатирани тешки телесни повреди (скршеница на двете нозе, десна рака и граден кош), и поради сериозноста на истите е препратен во Ургентен центар Скопје на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Македонски Брод.

уредник

Related Posts

Се трага по исчезнат 36-годишен маж

Коментарите се исклучени на Се трага по исчезнат 36-годишен маж

Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

Коментарите се исклучени на Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Коментарите се исклучени на 12 повредени, двајца мигранти загинаа во сообраќајка кај Радовиш, девет побегнале

Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Коментарите се исклучени на Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Create AccountLog In Your Account