Во Македонски Брод пронајден мртов Србин

Share Button
Четириесет и осум годишниот Д.И. од Србија, со престој во Виница вчера вечерта бил пронајден мртов на улицата „Кузман Јосифовски Питу“ во Македонски Брод.

Безживотното тело го пронашол 42 годишниот З.Р. од Радовиш кој повикал брза помош која  констатирала смрт без видливи траги на насилство кај Србинот, по што случајот бил пријавен во полиција.

Полициски екипи во присуство на јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот, а телото на починатиот е предадено на обдукција.

уредник

Related Posts

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Коментарите се исклучени на Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Коментарите се исклучени на На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Create AccountLog In Your Account