Во Македонски Брод пронајден мртов Србин

Четириесет и осум годишниот Д.И. од Србија, со престој во Виница вчера вечерта бил пронајден мртов на улицата „Кузман Јосифовски Питу“ во Македонски Брод.

Безживотното тело го пронашол 42 годишниот З.Р. од Радовиш кој повикал брза помош која  констатирала смрт без видливи траги на насилство кај Србинот, по што случајот бил пријавен во полиција.

Полициски екипи во присуство на јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот, а телото на починатиот е предадено на обдукција.

Напишете коментар