Почесниот конзул на Македонија во Шпанија обвинет за убиство на своите деца ќе биде отповикан

Share Button

Министерството за надворешни работи денеска на седница на Владата ќе достави предлог за затворање на Почесниот конзулат на Република Македонија во Кралството Шпанија, со седиште во Барселона и предлог за отповикување на почесниот конзул на Република Македонија во Кралството Шпанија, со седиште во Барселона, соопшти владината прес служба.

Почесниот конзул на Македонија во Шпанија обвинет за убиство на своите деца ќе биде отповикан

Оваа функција ја извршува Марио Деус, а јавноста за него дозна во април годинава, кога во шпанските и во други странски медиуми се појави информација дека тој е уапсен во Јужна Африка, осомничен за убиство на неговите две деца, тригодишни близнаци

уредник

Related Posts

Се урна руски хеликоптер

Коментарите се исклучени на Се урна руски хеликоптер

Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Коментарите се исклучени на Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Коментарите се исклучени на Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Коментарите се исклучени на Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Тепачка во подрумот на Владата

Коментарите се исклучени на Тепачка во подрумот на Владата

Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Коментарите се исклучени на Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Create AccountLog In Your Account