Денеска претежно сончево, со наоблачување попладне

Share Button

Утрово во Македонија се регистрирани многу ниски температури, од -7 Целзиусови степени во Берово, -4 степени во Скопје, а во Гевгелија се регистрирани -1 Целзиусов степен.  Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во Демиркаписко има појава на намалена видливост.

esen skopje gradski park

Во текот на денот времето ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има извесно зголемување на облачноста. Дневните температури ќе бидат значително повисоки од утринските и ќе се движат во распонот од 12 до 19 Целзиусови степени. Во Скопје температура до Целзиусови 16 степени.

Утре ќе има зголемена облачност преку целиот ден, а во вечерните часови ќе има слаб локален дожд, особено на северозападот од земјава. За време на деновите од викендот ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со температури во рамки на просекот за овој период од годината. В сабота ќе дува умерен северен ветер, гласи прогнозата на УХМР.

уредник

Related Posts

Кадровски промени: Заев ќе прави пролетна генералка

Коментарите се исклучени на Кадровски промени: Заев ќе прави пролетна генералка

Расположен Заев, прави селфи низ Преспанското Езеро на пат за Грција

Коментарите се исклучени на Расположен Заев, прави селфи низ Преспанското Езеро на пат за Грција

Ова е дното на живеењето.Ова е ЖИВОТ!!!?Апел за помош!

Коментарите се исклучени на Ова е дното на живеењето.Ова е ЖИВОТ!!!?Апел за помош!

Селмани: Објавите на Мактел не заслужуваат никаков коментар од новинарско здружение затоа што немаат никаква врска со новинарство

Коментарите се исклучени на Селмани: Објавите на Мактел не заслужуваат никаков коментар од новинарско здружение затоа што немаат никаква врска со новинарство

Create AccountLog In Your Account