Домашен притвор за Сокол Митровски

Share Button

На Сокол Митровски, поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров му е одреден домашен притвор, а за шест лица судот наложи одземање на патните исправи.

Митровски и други вработени во општината вчера беа приведени и се сомничат дека преку незаконска приватизација на општинско земјиште го оштетиле буџетот за над четири милиони денари.

Истрага е покрената за вкупно девет луѓе.

уредник

Related Posts

ГРУЕВСКИ: ДОБРО СУМ, НО ‘ФАКТУРАТА’ ЗА ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ПОДОЦНА

Коментарите се исклучени на ГРУЕВСКИ: ДОБРО СУМ, НО ‘ФАКТУРАТА’ ЗА ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ПОДОЦНА

(ФОТО) Ова е директорката која ги остави средношколците од Неготино сами во Италија

Коментарите се исклучени на (ФОТО) Ова е директорката која ги остави средношколците од Неготино сами во Италија

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Коментарите се исклучени на Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато

Create AccountLog In Your Account