Уапсениот маж пред Судот носел експлозивна направа

Share Button

Неколку полицајци интервенираа откако непознато лице се приближи до нив при што им се обрати. Човекот се доближи и му кажа нешто на еден од полицајците по што останатите припадници на МВР му го одзедоа ранецот и го однесоа во полициска станица.

Од полицијата за Курир информираат дека во 13:30 часот во близина на Врховниот суд е приведен 57 годишниот И.И. од скопско Арачиново кој околу појасот имал четири прачки кои личеле на експлозивна направа.

Од МВР додаваат дека лицето е во полициска станица и со него се разговара, како и дека рачките ќе бидат предадени на вештачење за да се утврди за што точно се работи.

уредник

Related Posts

Заев: Законот за јазиците ја доби поддршката од мнозинството граѓани на избори

Коментарите се исклучени на Заев: Законот за јазиците ја доби поддршката од мнозинството граѓани на избори

Спасовски до Владата со предлог да биде директорот на БЈБ Лазо Велковски разрешен по скандалот со џипот

Коментарите се исклучени на Спасовски до Владата со предлог да биде директорот на БЈБ Лазо Велковски разрешен по скандалот со џипот

Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Коментарите се исклучени на Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Пожар во Министерството за правда

Коментарите се исклучени на Пожар во Министерството за правда

Create AccountLog In Your Account