68 годишен битолчанец го искршил излогното стакло на Рускиот конзулат , оштетил и телевизор

Share Button

На 01.11.2017 година околу 15,40 часот било пријавено дека во Битола на ул„Широк сокак“, на објектот каде што бил сместен Конзулатот на Русија, Н.С. (68) од Битола со бетонска плочка извршил оштетување, односно го искршил излогното стакло на конзулатот, при што бил оштетен и еден телевизор.

Од страна на полициски службеници Н.С. бил приведен и по извршениот разговор истиот бил пуштен. По целосното расчистување на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

 

уредник

Related Posts

Една недела пред Велигден пазарите полни но потрошувачката моќ слаба.И годинава Велигден ќе се одбележи поскромно

Коментарите се исклучени на Една недела пред Велигден пазарите полни но потрошувачката моќ слаба.И годинава Велигден ќе се одбележи поскромно

Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

Коментарите се исклучени на Нападнат наставник на прослава на полуматура во Прилеп

Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје

Коментарите се исклучени на Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје

Утре завршува учебната година

Коментарите се исклучени на Утре завршува учебната година

Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Коментарите се исклучени на Битолска Такси компанија има потреба од диспечери

Create AccountLog In Your Account