Застреланиот фудбалер во Аеродром им подлегнал на повредите

Share Button

Лицето М.Ј. што околу 18 часот беше застрелано со огнено оружје на улицата „Владимир Комаров“ во Аеродром било донесено на Клиниката за хируршки болести „Св.Наум Охридски“, без знаци на живот, информираат за МИА од таа јавна здравствена установа.

– Застреланото лице беше донесено во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“-Скопје, без знаци на живот. И покрај тоа докторите се обидуваа да го реанимираат 40 минути, по што е констатирана смрт, посочија од Клиниката.

уредник

Related Posts

Адвокатите на обвинетите бараа, судијката не дозволи одложување на „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Адвокатите на обвинетите бараа, судијката не дозволи одложување на „Транспортер“

Се трага по исчезнат 36-годишен маж

Коментарите се исклучени на Се трага по исчезнат 36-годишен маж

Центарот на Битола како хорор филм

Коментарите се исклучени на Центарот на Битола како хорор филм

Create AccountLog In Your Account