Нов момент: Во Јанушев пукале двајца напаѓачи

Не еден, туку двајца напаѓачи пукале во Мартин Јанушев, кој попладнево беше убиен во населба Аеродром, дознава Фокус од неофицијални извори.

Според изворите на Фокус, Јанушев бил поранешен фудбалер, а во последниот период се занимавал со кик-бокс.

Поплднево тој беше застрелан со 4-5 куршуми во главата и вратот и без знаци на живот беше однесен во Градска болница.

Напишете коментар