Солза Грчева најавува нова партија – фокусот ќе и биле жените

Share Button

Поранешната пратеничка од СДСМ, Солза Грчева, која влезе во конфликт со партијата откако не го почитуваше партискиот став за бојкот на парламентот по парламентарните избори во 2014 година, најавува формирање на нов политички субјект на политичката сцена.

-Спремаме нов проект на политичката сцена. Дали ќе биде партија или ќе биде движење се уште не сме одлучиле, но нашиот фокус ќе бидат жените. Времето ќе покаже дали ќе бидеме трета опција, тоа место треба да го заслужиме – изјави Грчева за Фокус.

Таа додава дека во оваа насока моментално се водат разговори меѓу многу луѓе, па повеќе детали околу иницијативата најавува кон крајот на следната недела.

Solza-Grceva-Parlament

уредник

Related Posts

Вартоломеј: Само Вселенската патријаршија е мајка црква

Коментарите се исклучени на Вартоломеј: Само Вселенската патријаршија е мајка црква

Блокада на патот Градско – Прилеп поради протест

Коментарите се исклучени на Блокада на патот Градско – Прилеп поради протест

Create AccountLog In Your Account