Полицијата трага по убијците на Јанушев, едниот му бил пријател

Share Button

Полицијата сослушува сведоци за вчерашното убиство Мартин Јанушев во скопски Аеродром, но сторителите се уште не се пронајдени.

Според неофицијални информации, убиството го извршиле две лица, од кои едниот бил пријател на Јанушев.

Дел од медиумите објавија дека еден од убијците долго време и е познат на полицијата по серија најтешки кривични дела, за што одлежувал и затворска казна.

Обвинителството го завршило увидот на лице местото, па трагите собрани од местото се предадени на вештачење што го наредил јавниот обвинител.

уредник

Related Posts

Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Коментарите се исклучени на Советници од ВМРО-ДПМНЕ на распит поради протестот пред домот на Ременски

Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Коментарите се исклучени на Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Create AccountLog In Your Account