Убиецот на Јанушев бил затвореник пуштен на слободен викенд

Share Button

Се работи за 25 годишно машко лице, кое служело казна затвор во времетраење од шест години поради трговија со наркотични средства.

 

Полицијата сѐ уште трага по убиецот, а мотивите за убиството не се познати.

Дваесет и осум годишниот Мартин  беше застрелан вчера пред влезот на неговата зграда во скопската населба Аеродром.

уредник

Related Posts

Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Коментарите се исклучени на Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Лажно се претставувал дека е инспектор а бил пензионер од Гостивар

Коментарите се исклучени на Лажно се претставувал дека е инспектор а бил пензионер од Гостивар

Create AccountLog In Your Account