Заупокоена Литургија во Пресвета Богородица – Битола

Share Button

На 04.11.2017 г., во саботата пред празникот на светиот великомаченик Димитриј, посветена на поменот на покојните (Митровденска Задушница), Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи заупокоена Литургија во храмот Пресвета Богородица во Битола. 

После Литургијата, беше отслужена Панихида за покој на починатите.

уредник

Related Posts

Денеска е празник на иконата „Млекопитателница“

Коментарите се исклучени на Денеска е празник на иконата „Млекопитателница“

Денеска е Источен петок – Балаклија

Коментарите се исклучени на Денеска е Источен петок – Балаклија

Кирацовски се пофали со две интервјуа

Коментарите се исклучени на Кирацовски се пофали со две интервјуа

Утре се празнува Свети Партениј, епископ Лампсакиски

Коментарите се исклучени на Утре се празнува Свети Партениј, епископ Лампсакиски

“Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

Коментарите се исклучени на “Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

Ќе се гради нов конак во манастирот „Сите Светии“ во Лешани!На 3-ти јуни на осветувањето поканети сте сите

Коментарите се исклучени на Ќе се гради нов конак во манастирот „Сите Светии“ во Лешани!На 3-ти јуни на осветувањето поканети сте сите

Create AccountLog In Your Account