Во Битола расправија заради наводни нерасчистени должничко-доверителски односи

Share Button

На 05.11.2017 година околу 22,00 часот во Полициска станица -Битола, Н.Т.(25) од Битола пријавила дека околу 20,30 часот, две лица дошле и го побарале нејзиниот сопруг А.Т.(31), при што по кратка расправија, заради наводни нерасчистени должничко-доверителски односи, едното од нив ја фатило Н.Т. за вратот и почнал да ја дави, додека другото лице физички го нападнало нејзиниот сопруг.

Резултат со слика за свр битола

Во текот на настанот лицата од Н.Т. одзеле 3.000 денари и со возило го напуштиле местото на настанот. За време на настанот, А.Т. удрил со рака во стакло при што се здобил телесна повреда-расекотина на десната рака. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.- известуваат од МВР

 

уредник

Related Posts

Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Коментарите се исклучени на Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Се урна руски хеликоптер

Коментарите се исклучени на Се урна руски хеликоптер

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Коментарите се исклучени на Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

МВР:Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка

Коментарите се исклучени на МВР:Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка

Create AccountLog In Your Account